من اغلب از طرف همکاران و همسالانم سؤال شده ام: آیا زوج های درمانی گوتمن از نظر فرهنگی برای بومیان آمریکا مناسب است؟ آیا این تجربه و واقعیت زوج های بومی آمریکایی متناسب است؟ تقریباً پنج سال پس از انجام عمل جفت زوج درمانی Gottman Method در رزرو White Apache Apache ، به اعتقاد من این کتاب از نظر فرهنگی مناسب و کارآمد است. برای نشان دادن این موضوع ، ابتدا به طور مختصر رزرو White Apache Apache ، تجربه حرفه ای خود در آنجا و زوج درمانی Gottman Method را توضیح خواهم داد. سپس نمونه های خاصی از این مسئله را ارائه خواهم داد که چرا فکر می کنم Gothman Method Couples Therapy با جمعیت سفید کوه آپاچی به خوبی کار می کند و در پایان ، من یک نتیجه گیری خواهم داد.

قبیله کوهستان سفید

رزرو White Mountain Apache در شرق و مرکز آریزونا واقع شده است و شامل 1.67 میلیون جریب (بیش از 2600 مایل مربع) است. تقریباً 15000 عضو قبیله در رزرو و خارج از کشور زندگی می کنند. اکثریت جمعیت در Whiteriver ، کرسی دولت قبیله زندگی می کنند. از نظر فرهنگی ، یک سیستم قبیله ای وجود دارد و خانواده های گسترده از اهمیت بالایی برخوردار هستند و تمایل به ماتریل بودن دارند. مانند سایر مناطق آمریکای بومی ، شاخص های بسیار بالایی از فقر ، بیکاری ، خشونت خانگی ، سوء مصرف مواد (در درجه اول الکل) ، اقدام به خودکشی و تکمیل ، بزهکاری نوجوانان و جرم خشونت وجود دارد.

تجربه حرفه ای من با قبیله آپاچی کوهستان سفید

من در پنج سال گذشته با و قبیله کوهستان سفید کوه آپاچی کار کرده ام: سه ​​مورد در پیشگیری از خودکشی و مداخله با خدمات بهداشتی آپاچی رفتاری ، و تقریباً دو نفر با مرکز درمان رنگین کمان ، جایی که من برنامه های درمان سوء مصرف مواد محور خانواده را هماهنگ می کنم. من اندکی پس از کسب کارشناسی ارشد خود در رشته مشاوره در مشاوره در ازدواج ، خانواده و کودک درمانی به اینجا رسیدم و مجوز دستیاری خود را گرفتم. من مجوز مستقل خود را در اینجا به دست آوردم و گواهینامه خود را به عنوان یک درمانگر معتبر Gottman در اینجا کسب کردم.

بین درمان های تک زوج و چند زوج درمانی ، من احتمالاً بیش از 400 ساعت زوج درمانی Gottman Method با اعضای قبیله کوه Mountain Apache انجام داده ام. علاوه بر وظایف خاص خود در زمینه پیشگیری و مداخله از خودکشی ، بیش از 60 ساعت زوج درمانی Gottman Method زوج ها را با زوج ها انجام دادم ، در حالی که در خدمات بهداشتی رفتاری آپاچی بودم. بسیاری از این زوج ها در پریشانی حاد قرار داشتند و درگیری شریک زندگی صمیمی را عامل مهمی در ایده یا اقدام خودکشی خود معرفی کردند. در مرکز درمان رنگین کمان ، من به ترتیب و تسهیل چرخه درمان روزانه زوج های اول (6 هفته) روزانه با استفاده از روش زوج درمانی گوتمن روش کمک کردم. روزی دو بار زوج درمانی را با گروه انجام دادیم: یک ساعت صبح در ایجاد دوستی و صمیمیت و یک ساعت و نیم بعد از ظهر برای مدیریت درگیری. من همچنین یک برنامه درمان سرپایی چند زوج را برای سوء مصرف مواد و خشونت خانگی با استفاده از زوج های معطوف به خشونت خانگی (Stith ، McCollum ، & Rosen، 2007) و Couples Therapy Therapy طراحی و تسهیل کردم. من همچنین در زوج های درمانی زوج درمانی در Gottman Method در سال 2012 Retreat Ret زوج های مرکز رنگین کمان (به عنوان سخنران مهمان) ، زوج درمانی روش Gottman را در عقب نشینی زوج های 2013 تسهیل کردم ، و با دکتر باب ناوارا هماهنگ شدم تا راهپیمایی دوشیزه ای از "نقشه راه for the Journey: Workshop Gottman برای زوجهایی که در آغوش بازیابی هستند "در عقب نشینی زوج ها در سال 2014.

درمان زوج های متد Gottman

Gothman Method Couples Therapy بر اساس 40 سال تحقیق موفقیت آمیز جان دکتر گوتمن ، دکتری ، در مورد ازدواج و روابط با بیش از 3000 زوج ، از جمله یک گروه بیش از 20 سال استوار است. تحقیقات جان گوتمن بر ثبات رابطه و برقراری ارتباط طلاق متمرکز شده است و شامل بررسی احساسات ، فیزیولوژی و ارتباطات است.

در این فرایند ، جان گوتمن آنچه را که برای تماس با استادان و بلایای روابط پیش آمد ، مشاهده کرد. او کارشناسی ارشد روابط را به عنوان دو نفر که در کنار هم هستند ، تعریف می کند که رضایت از رابطه بالا را نشان می دهند ، و دوست دارند و از یکدیگر لذت می برند. این روابط با درصد بسیار بالاتری از تعامل مثبت حتی در هنگام بحث و گفتگو در مورد اختلاف ، از یک زن و شوهر در پریشانی کافی برخوردار می شوند (گوتمن و شوارتز گوتمن ، 2013 ، ص 2).

جان گوتمن با تحقیقات چند بعدی ، کامل و گسترده ، توانست کشف کند چه چیزی روابط را تقویت می کند. یعنی آنچه رابطه را پایدار و پر جنب و جوش نگه می دارد. او آموخت که زوج هایی که با خوشحالی ازدواج می کنند ، هر روز با یکدیگر تعامل دارند که بسیار مثبت هستند. ثانیاً ، زوجینی که با خوشحالی ازدواج می کنند به طرز برخورد با منازعه بسیار منفی و ملایم تر هستند. از طریق مطالعات مداخله ، او آموخت که اینها نه تنها تأثیر روابط خوشبختانه ، بلکه دلایل آن نیز هستند (گوتمن و شوارتز گوتمن ، 2013 ، ص 2).

بسیاری از زوج هایی که من می بینم قبل از دور هم جمع شدن» دوره دوست داشتن خیلی کوتاه داشتند و آن دوره غالبا تحت سلطه سوء مصرف متقابل الکل بود. در نتیجه ، آنها نقشه های عشق را ایجاد نکردند (یعنی نقشه شناختی از دنیای روانشناختی درونی شریک زندگی خود ، نگرانی ها ، فشارها ، شادی ها و رؤیاهای او). با این حال ، اگر فقط یک بخش از علاقه و تحسین بین آنها وجود داشته باشد ، هنوز هم می توانید نقشه های عشق ساخته شود. کارتهای Love Map یک قالب ساختاری و لذت بخش را برای ساخت نقشه های عشق فراهم می کند. ما در عقب نشینی سالانه زوج ها ، در چرخه درمان روزانه زوج ها ، و در برنامه درمانی چند زوج ، از کارتهای عشق نقشه استفاده کرده ایم و خوشحال کننده است که ببینیم زوج های ما از این ورزش چه میزان لذت می برند.

پرسشنامه عواقب عواقب ناشی از دعوا یا پشیمانی احتمالاً مداخله ای است که بیشترین استفاده را از زوج ها داشته ام. هدف از پیامدهای مداخله مبارزاتی ، کمک به زوجین است تا آخرین مبارزه خود را بدون اینکه دوباره به این دعوا برگردند ، پردازش کنند. زوجی که من با آنها طولانی ترین کار کردم ، در درجه اول روی این مهارت کار کردند. وقتی که آنها درمان را به پایان رساندند ، به من گفتند: "ما هنوز می جنگیم ، اما مثل گذشته نیستیم و زودتر جمع می شویم و دعوا را به تنهایی انجام می دهیم." این زوجی است که قبلاً یکدیگر را سنگسار می کردند و راه های جداگانه خود را می گذراندند روزها؛ اکنون آنها دعواهای خود را در همان روز ، معمولاً طی یک ساعت یا دو ساعت ، پردازش می کنند. این ، در کتاب من ، پیشرفت است و برای آنها "یک ازدواج به اندازه کافی خوب" است.

آموزش استارتاپ نرم برای مشتری های من بسیار مهم است. راه اندازی ، راهی که موضوع اختلاف نظر مطرح می شود ، در پیش بینی نتایج شویی بسیار مهم است. چگونگی شروع بحث درگیری معمولاً چگونگی پایان یافتگی را تعیین می کند. اگر به شدت شروع شود ، به سختی به پایان می رسد. اگر به نرمی شروع شود ، احتمالاً به پایان می رسد بهتر. راه اندازی خشن توسط همسر زن با بی ثباتی رابطه ای یا شویی و طلاق یا جدایی همراه است (گوتمن ، 1999 ، ص 41). به طور مداوم ن به احتمال زیاد شروع به بحث های درگیری و استفاده از شروع سخت می کنند. در تجربه من ، استارتاپ در زوج هایی که با آنها کار کرده ام بسیار سخت است ، بنابراین آموزش زوجین برای شروع بحث درگیری با استارتاپ نرم ، از نظر مدیریت تعارض برای آنها بسیار مفید و مؤثر است.

آموزش مشتریان برای آرامش بخشیدن به خود و شریک زندگی خود نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. من مشاهده کرده ام که وقتی احساسات و درگیری ها درگیر می شوند ، مراجعان من به سرعت دچار آبگرفتگی می شوند و تحریک فیزیولوژیکی پراکنده (DPA) را تجربه می کنند ، یعنی می گویم مکانیسم زنگ خطر عمومی بدن فعال شده و افراد تغییرات فیزیولوژیکی را تجربه می کنند که مشکل را حل می کند. افراد در DPA فقط علائم خطر را می شنوند و می بینند. هیچ چیز دیگر. آنها به احتمال زیاد حمله کلامی یا دفاعی می کنند. همدلی و تفکر خلاق از پنجره بیرون می روند. همراه با مهارت های ارتباطی مثبت (گوتمن و شوارتز گوتمن ، 2013 ، ص 37). با مشتری های من ، این معمولاً منجر به خشونت خانگی ، مشروبات الکلی و یا شریک زندگی برای روزها یا هفته ها می شود. بنابراین ، مهم است که به زوج ها بیاموزیم که هنگام سیل شدن و نحوه استراحت و آرامش خود را تشخیص دهند. ضربان نبض بالای 95 ضربان در دقیقه ، نشانگر خوب سیلاب شدن افراد است. من یک بار مشتری داشتم که تا 140 بار در دقیقه جلسه داشت. پس از انجام یک تمرین آرامش با او ، ضربان نبض او 55 ، پایین تر از میانگین 60 بود. او اکنون از تمرین آرامش برای تسکین خود در هنگام سیل استفاده می کند.

سرانجام ، مداخلات Dreams Within Conflict برای کمک به زوجین از انتقال از شبکه اصلی به گفتگو درباره موضوعات دائمی مفید است. ایده این مداخله این است که بیشترین درگیری درهم و برهم و برهم خوردن ناشی از رویاهای زندگی درگیری است و هدف این است که به زوجین کمک کنیم بدون اینکه دوباره به مشکل درآیند ، در گفتگو با یکدیگر گفتگو کنند. فهمیدم که هنگامی که زوج ها رویاهای زندگی را در پشت موقعیت شریک زندگی خود درک می کنند ، یک نرم شدن عالی اتفاق می افتد. به عنوان مثال ، من با یک زوج کار کردم که ، هر وقت آنها بحث می کردند ، او سعی می کرد تا او را ترک کند و او سعی می کرد تا او را حفظ کند ، و در اینجا است که اغلب خشونت خانگی آغاز می شود. وی در خانه ای بزرگ شد که شاهد بود پدرش بی رحمانه مادر خود را مورد ضرب و شتم قرار داد و قسم خورد که دیگر مانند پدرش نخواهد بود. بنابراین ، هنگامی که او و همسرش شروع به جنگیدن می کنند ، برای جلوگیری از خشونت بلافاصله شروع به ترک می کند. او در خانه ای بزرگ شد که پدرش مرتباً او و مادرش را رها می کرد و سرانجام همه با هم ، بنابراین سعی می کرد همسر خود را حفظ کند زیرا که مایل به ترک او مسائل مربوط به ترک او را برانگیخت. وقتی آنها تجربه یکدیگر را فهمیدند ، آنها توانستند رویارویی با همدیگر را در تضاد نرم کنند و به جای این که یک مایل به ترک و دیگری را برای حفظ دیگری تلاش کنند ، زمان مذاکره را در پیش بگیرند.

One Caveat: مهمان دعوت نشده دعوت شده

یک تأیید یا رزرو در مورد اثربخشی زوج درمانی گوتمن روش با جمعیت بومی آمریکا وجود دارد: میهمان دعوت نشده دعوت شده از

منبع :  sanykala

انتساب مشق شب آخر هفته: تلاشهای تعمیر

5 راه برای تقویت رابطه شما در این هفته روز کارگر

تأملات در انجام روش زوج درمانی روش گوتمن با جمعیت بومی آمریکا

، ,زوج ,های ,یک ,درمانی ,گوتمن ,زوج درمانی ,می کنند ,زوج های ,خود را ,زوج ها ,درمانی gottman method ,مرکز درمان رنگین ,چرخه درمان روزانه ,بدون اینکه دوباره

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ریموت کنترلر درب پارکینگ هوشمند خرید جزوات و فایل های دانشگاهی arz.ii شرکت کیاثمین سپاهان The Blue World وبمستر زمین سبز تبریزیها وبلاگ فایل های علمی فروش انواع تسمه محافظ چمدان و تجهیزات سفر